بهداشت دهان در طول درمان:

 

اهمیت بهداشت لثه و دندانها در حین درمان ارتودنسی دو چندان می شود, زیرا وجود براکتها تمیز شدن بقایای غذایی و پلاک میکروبی را مشکلتر می کند. در صورت عدم رعایت توصیه های بهداشتی در حین درمان, احتمال ایجاد پوسیدگی , لکه های سفید , تورم لثه ها و مشکلات پریودنتال افزایش می یابد. لازم است تمامی بیماران در طول درمان ثابت مطابق دستور العمل ذیل بهداشت دندانها را تامین نمایند:

1- مسواک ارتودنسی: بعد از وعده های اصلی غذایی (سه بار در روز) تمامی سطوح دندانی و همچنین محل تماس لثه و دندانها را مسواک بزنید. دقت شود که مسواک بصورت افقی و محکم روی لثه ها کشیده نشود تا تحلیل لثه رخ ندهد.

                                                                                                                        

2- مسواک بین دندانی: بعد از هر بار استفاده از مسواک ارتودنسی, از مسواک بین دندانی (Interdental brush) جهت تمیز کردن فضای بین براکتها و زیر سیم استفاده نمائید ( سه بار در روز) لازم به ذکر است مسواکهای بین دندانی دو نوع برس قابل تعویض دارند. معمولا نوع استوانه ای این برسها برای ارتودنسی مناسب تر است. وقتی برسها کهنه شوند باید تعویض گردند.

 

                                  

                                                                                  

3- نخ دندان مخصوص(Super Floss): این نخها دارای یک نوک سبز رنگ سوزن مانند هستند که می توانید آنرا در ناحیه بین دندانی از زیر سیم عبور دهید و سپس نخ را با حرکتی اره مانند از بین دو دندان گذرانده و ناحیه مذکور را تمیز نمائید. این نخها دارای یک قسمت ضخیم و کرکدارهستند که می توانید به کمک آن دور براکتها را پاک کنید. استفاده از نخ دندان حداقل روزی یکبار ضرورت دارد.

 

                                                        

4- محلول آب نمک رقیق: روزانه 3 بار این محلول را جهت کاهش التهاب لثه ها در دهان بچرخانید. اگر لثه ها دچار تورم شوند می توان علاوه بر آب نمک از دهانشویه های مخصوص ارتودنسی مثل Oral-B و Orthokin استفاده کرد. بعضی دهانشویه های موجود در بازار موجب رنگ گرفتن دندانها می شوند و بهتر است در حین ارتودنسی مصرف نشوند.

                                                                                                                                                                                          

آمار بازدید

0076483
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
562
132
757
1171
4301
5766
76483

پیش بینی امروز
600


IP شما:54.90.237.148

شبکه های اجتماعی

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید  

         

تماس با ما

آدرس مطب: کوی نصر(گیشا)-خیابان شهید علیالی غربی(پیروزی)-پلاک59-واحد 4

 تلفن: 02188230823-02188230822

ساعات پذیرش: یکشنبه ها و چهارشنبه ها ( از ساعت 17 الی 20)

لازم به ذکر است امکان تماس تلفنی جهت تعیین وقت ، همه روزه فراهم می باشد